Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Gaziosmanpaşa’da Sivrisinek ve Haşereye Geçit yok

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçe genelinde sivrisinek ve haşere türleriyle mücadele etmek için her akşam cadde ve sokaklarda ilaçlama çalışması gerçekleştiriyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçe genelinde

 Gaziosmanpaşa Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte başta sivrisinek olmak üzere haşerelerin zararlı etkilerini en aza indirmek için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bu kapsamda insan sağlığını tehdit eden ve bulaşıcı hastalık taşıyan her türlü kemirgen, uçkun ve haşereye karşı sokak sokak ilaçlama yapılıyor. İlaçlama çalışmalarıyla hastalık taşıyan mikropların haşereler vasıtasıyla yayılmasının ve zararlı canlı türlerinin üremesinin de önüne geçiliyor.

 
ÇALIŞMALAR 16 MAHALLEDE PERİYODİK OLARAK SÜRÜYOR
Ekipler, cadde ve sokakların yanı sıra yeşil alanları, piknik yerlerini ve ağaç diplerini de hummalı biçimde ilaçlıyor. Teknik donanımlı araçlar ve uzman personellerle yürütülen ilaçlama çalışmalarında, insan sağlığına zarar vermeyen çevre dostu ilaçlar kullanılıyor. Genel ilaçlamanın yanı sıra, sivrisinek ve karasinek larvası ile de mücadele eden ekipler, yaz boyunca ilçedeki 16 mahallede ilaçlama çalışması yapmaya devam edecek.
Mahalle İlaçlama Programı:
Pazartesi: Merkez, Şemsipaşa, Hürriyet
Salı: Barbaros Hayrettin Paşa, Yeni Mahalle, Fevzi Çakmak
Çarşamba: Karayolları, Karadeniz
Perşembe: Bağlarbaşı, Sarıgöl, Yenidoğan
Cuma: Kazım Karabekir, Mevlana
Cumartesi: Yıldıztabya, Karlıtepe, Pazariçi