Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Gaziosmanpaşa’da Lise Birincileri Bosna Hersek Kültür ve Eğitim Kampı ile Ödüllendirildi

Gaziosmanpaşa Belediyesi, okul birincisi olan 37 lise öğrencisini, Bosna Hersek Kültür ve Eğitim Kampı ile ödüllendiriyor. Yurt dışı kampında öğrenciler, hem yabancı dil eğitimi alacak hem de kültürel gezilerle medeniyet mirasımızı daha yakından tanıyacak.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, okul birincisi

 Gaziosmanpaşa Belediyesi, bu yıl da okullarını birinci olarak tamamlayan 9, 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencilerini Bosna Hersek Kültür ve Eğitim Kampı’na gönderiyor. Düzenlenecek yurt dışı kampı öncesi Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, öğrencileri kahvaltı programında ağırladı. Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi Davet Salonu’nda düzenlenen programa lise birincisi öğrenciler ve aileleri katıldı. 

“SİZLERLE BİRLİKTE TOPLUMUN ZİHİNSEL DÖNÜŞÜMÜNÜ DE YAPIYORUZ”

Programda gençlere hitap eden Başkan Usta, “Her geçen gün gerek eğitim alanında gerekse Gaziosmanpaşa’nın gelişimi alanında çok büyük yollar kat ediyoruz. Aslında biz dönüşümle alt yapısını, donatılarını, okullarını, kamu binalarını, parklarını, otoparklarını bu şehre kazandırırken, sizlerle birlikte toplumun zihinsel dönüşümünü de yapıyoruz. Biz sizleri, ülkesini seven, değerlerine sahip çıkan, yetenekli, ufku geniş olan, kendisini yetiştirmek isteyen, bugün olduğu gibi yarın da bu ülkeye hizmet edecek çok büyük başarılara koşan gençler olarak tanımlıyoruz. Bosna gezimizde de güzel günler geçirmenizi diliyoruz. Şimdiden hayırlı yolculuklar” dedi.

“FARKLI KÜLTÜRLERİ, FARKLI COĞRAFYALARI GÖRECEK OLMAK ÇOK HEYECANLANDIRICI”

Kamp programına katılacak olan 11. sınıf öğrencisi Ali Osman Avcı, “Okul birincisi olduğumdan dolayı Bosna Hersek’e gidiyorum. Bundan dolayı çok heyecanlıyım. Farklı kültürleri, farklı coğrafyaları, farklı insanları görecek olmak çok heyecanlandırıcı. Oradaki tarihi yapıları, kültürel etkileşimimizi görmeyi çok istiyorum. Belediye Başkanımız Hasan Tahsin Usta’ya çok teşekkür ederim” diye konuştu. 

Öğrencilerden Berat Baran Filiz ise, “İlk defa yurt dışına çıkıyorum. Tarih ve mimariden hoşlanan bir insanım. Oradaki tarihi köprüleri, şehirleri merak ediyorum. Heyecanlıyım ve ailemden uzak kalacağım için özlem var ama onun dışında mutluyum” ifadelerini kullandı.

YABANCI DİL EĞİTİMİ, TARİHİ VE TURİSTİK GEZİLER, SOSYAL AKTİVİTELER ÖĞRENCİLERİ BEKLİYOR

15 günlük kamp programında ulaşım, konaklama, sabah-öğle-akşam yemekleri, Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından karşılanacak. Öğrenciler, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nde haftada 20 saat olmak üzere toplamda 40 saat İngilizce dersi alacak. Kalan vakitlerde ise profesyonel rehberler eşliğinde Saraybosna, Mostar, Travnik gibi tarihi ve turistik kentleri gezme imkanı bulacak olan öğrenciler, spor aktiviteleri ile keyifli vakit geçirecek.