Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Gaziosmanpaşa’da 8 Aralık Cuma günü Tapu Teslim Töreni

Gaziosmanpaşa Belediye başkanı Hasan Tahsin Usta ” Bir şehrin gelişimi ve dönüşümünü tamamlamak için yollardayız.” dedi.

Gaziosmanpaşa Belediye başkanı Hasan

 Bir şehrin gelişimi ve dönüşümü devam ediyor

Emek ve sabırla işlenen zamanın meyvesini alma vakti geldi.

“Bağlarbaşı Mahallesi 7B Kentsel Dönüşüm Projesi İstanbul Vadi Evleri 6. Kısım” Tapu Teslim Törenimize tüm komşularımız davetlidir!

14:00
8 Aralık Cuma
İstanbul Vadi Evleri 6. Kısım, Bağlarbaşı Mahallesi, Haşim Yılmaz Caddesi

813 Konut, 31 Dükkan, 813 Otopark, 15.000 m² Yeşil Alanı kapsayan “Bağlarbaşı Mahallesi 7B Kentsel Dönüşüm Projesi İstanbul Vadi Evleri 6. Kısım” Gaziosmanpaşalılara hayırlı olsun! Tüm komşularımız 8 Aralık Cuma günü Tapu Teslim Törenimize davetlidir.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

“Kentsel dönüşüm konusu Türkiye için tartışmasız bir beka meselesidir. Hepsinden önemlisi bu konu siyaset üstü, siyasi partiler üstü bir konudur.”

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, kentsel dönüşümün gerçekleştiği Gaziosmanpaşa’da 10 yılda yaşanan büyük değişimi ve dönüşümü anlattı.

Başkan Usta, Bugüne kadar hak sahiplerimize 7 bine yakın konut teslim ettik. Niyetimiz, amacımız, hedefimiz, 2024 yıl sonuna kadar bunu 15 bine tamamlamak. Riskli yapılarla da bir o kadar daha konut yenileniyor. Gaziosmanpaşa’yı 5 yıl sonra inşallah deprem korkusu olmayan bir şehir hale dönüştürmek en büyük hayalimiz’ dedi. 

Hasan Tahsin Usta (d. 4 Ekim 1959, Sürmene, Trabzon), 2014 Yerel Seçimleri’nde İstanbul Gaziosmanpaşa Belediye başkanı seçilerek halen bu görevi yürüten politikacı.

Harita Yüksek Mühendisi olan Hasan Tahsin Usta, ilk ve ortaöğrenimini Trabzon’da tamamladıktan sonra yükseköğrenim için İstanbul’a gelmiştir.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı olarak görevine devam eden Hasan Tahsin Usta, evli ve dört çocuk babasıdır.

Eğitimi

  • Kahraman Köyü İlkokulu (Sürmene, Trabzon)
  • Sürmene Ortaokulu
  • Sürmene Lisesi
  • İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, 1985
  • Okan Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Kentsel Dönüşüm Yüksek Lisansı, 2012

Kariyeri

Hasan Tahsin Usta, ilk olarak İstanbul metrosu projesinde Proje Mühendisi olarak görev yaptı. Ulaşım, trafik, Kentsel Dönüşüm, GİS, imar ve planlama ile yurt içi-yurt dışı teknolojik gelişmelerin Türkiye’de entegrasyon çalışmalarının yapılmakta olduğu özel bir şirkette Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Gaziosmanpaşa Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nde İlçe Başkanlığı görevlerini yaptı. 1994–1999 yılları arasında Gaziosmanpaşa Belediye Meclis Üyeliği ve İmar Komisyon Başkanlığı yaptı. 1999–2003 yılları arasında İstanbul İl Genel Meclisi Bayındırlık Komisyonu Başkanlığı ve AK Parti Grup Başkan Yardımcılığı görevlerini yaptı. Günümüzde Gaziosmanpaşa Belediyesi’nde Belediye Başkanı görevine devam etmektedir.

Görev yapmakta olduğu Sivil Toplum Örgütleri