Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Gaziosmanpaşa Her Mevsim Yeşil

Gaziosmanpaşa’yı kış aylarında da yeşil ve doğal bir görünüme kavuşturmayı amaçlayan Gaziosmanpaşa Belediyesi, binlerce mevsimlik çiçeği toprakla buluşturdu.

Gaziosmanpaşa’yı kış aylarında da

 Peyzaj düzenleme çalışmalarıyla caddelere güzellik katan ekipler, park ve yeşil alanlara da yenilerini eklemeye devam ediyor.

46 BİN ÇİÇEK TOPRAKLA BULUŞTURULDU
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, orta refüjler başta olmak üzere yeşil alanlarda çiçek parterleri oluşturarak mevsimlik çiçek dikimi yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda kışın başından bu yana 42 bin adet mevsimlik çiçek dikimi yapan ekipler, 4.000 adet de lale soğanı ekimi gerçekleştirdi.
2 BİN 762 AĞAÇ BUDAMASI YAPILDI
Ağaç ve çalıların sağlıklı gelişimi için budama, form budaması, bitki besleme, sulama gibi bakım faaliyetleri de unutulmuyor. 2 bin 762 ağaca budama çalışması yapılırken, çeşitli dış etkenler sebebiyle kurumuş durumda olan ve devrilme olasılığı bulunan ağaçlar yenileriyle değiştiriliyor. Uygun noktalara ise yeni ağaç dikimi gerçekleştiriliyor. İlçe genelindeki yeşil alanlarda bulunan ağaçların, yeterli su alabilmesi için kök bölgelerinde çapalama işlemi, gövde ve kök sürgünü temizliği gerçekleştiren ekipler, sulama tesisatlarının bakım ve onarımını da ihmal etmiyor.
ORTA REFÜJ VE PEYZAJ ÇALIŞMALARIYLA CADDELER GÜZELLEŞİYOR
İlçe genelinde orta refüj ve yeşil alan düzenlemesi gerçekleştiren Gaziosmanpaşa Belediyesi, Hamam Caddesi ve Haşim Yılmaz Caddesi’nde çalışmalarını sürdürüyor. Peyzaj düzenleme ve çiçeklendirme çalışmalarıyla caddeler modern ve estetik bir görünüme kavuşuyor. Mevsimlik çiçek, gül ve çalı dikimi yapılan alanlarda çiçeklilik süresini artırmak ve çiçeklerin sağlıklı büyümesini desteklemek amacıyla yabani ot temizliği düzenli olarak yapılıyor.
2 ÇOCUK PARKI DAHA HİZMETE SUNULDU
Gaziosmanpaşalı çocukların huzurla ve güvenle oyun oynadığı parklara yenilerini eklemek için çalışmalarını sürdüren ekipler, 2 yeni parkı daha bölge halkının hizmetine sundu. Yenimahalle’de yapımı tamamlanan Galeri Caddesi Parkı, geniş oyun grupları, yeşil alanları, spor aletleri, futbol ve basketbol sahaları ile bölgenin çehresini değiştirirken, Cebeci 1 Parkı da baştan aşağı yenilenerek, daha kullanışlı ve modern hale getirildi. Gaziosmanpaşa Belediyesi, elverişli noktalara yeni parklar ve yeşil alanlar oluşturmak adına da çalışmalarına devam ediyor.