Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Gaziosmanpaşa Halit Kıvanç Şehir Stadı hizmete açıldı

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta “ Yapımına 2017 yılında başladığımız ve bugün hizmete açtığımız Gaziosmanpaşa Halit Kıvanç Şehir Stadına emeği geçenlere teşekkür ederim.” Dedi.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan

 Mevlana Mahallesi’nde hizmete giren Gaziosmanpaşa Halit Kıvanç Şehir Stadının açılışına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, milli futbolcular spor kulübü futbolcuları, okulların öğrencileri ile Mevlana Mahalle sakinleri ve Gaziosmanpaşalılar katıldı.

 

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta “2017 yılında Rahmetli Kadir Topbaş abimle yapımına başladığımız Gaziosmanpaşa Şehir Stadı’nı hizmete açarak, ilçemize yeni bir değer kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 5 bin kişilik tribün, yönetim ve personele ait idari bölüm ve odalar, soyunma odaları, basın odası, otopark, Pazar alanları mevcut. Burası FIFA onaylı saha zeminiyle, 5000 kişilik tribünüyle, 1000 araçlık otoparkı, kapalı Pazar alanı tüm ihtiyaçlara cevap veren modern kullanım alanlarıyla, futbolun bütün güzelliklerinin yaşatılacağı bir yer bölgenin canlı noktalarından birisi olacak. Aynı zamanda amatör spora destek olarak, Gaziosmanpaşa ilçemizde faaliyet gösteren 21 spor kulübümüzün de antrenman merkezi olacak. Gaziosmanpaşa Halit Kıvanç Şehir Stadının açılışına katılım sağlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hanım efendiye , İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Gaziosmanpaşalı hemşerilerime katılım sağlayan kulüp yöneticilerimiz ile sporcularımıza teşekkür ederim.”dedi.

Büyük bir çaba ve emekle stadın bugünlere geldiğini ifade eden Başkan Usta, “Bu stadın yapılmasında, 2017 yılında bize mihmandarlık yapan Kadir Topbaş ağabeyimize, bu zamana kadar emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

İLÇEDE FAALİYET GÖSTEREN 24 SPOR KULÜBÜNE HİZMET VERECEK

 

Halit Kıvanç Şehir Stadı’nda 5000 kişilik tribün, 4 soyunma odası, 4 teknik direktör odası, 2 hakem odası, 1 gözlemci odası, 1 doping kontrol odası, 1 basın odası ve 6 idari ofis bulunuyor. FİFA onaylı saha zeminine sahip statta; canlı yayın alanları ve amatör spor kulüplerinin kullanımına tahsis edilen 24 ofis yer alacak. Profesyonel futbol kulüplerinin müsabakalarına ev sahipliği yapacak olan stat, ilçede faaliyet gösteren 24 spor kulübüne, antrenman merkezi olarak da hizmet verecek. Tesiste; otopark, kreş ve pazar alanı da mevcut.

 

 

Gaziosmanpaşa Halit Kıvanç Şehir Stadının açılışına ünlü futbolcular katılım sağladı ve eski futbolcular Ali Cansun, Sedat Yeşilkaya, Cihan Has Polatlı, Mert Korkmaz, Ömer Hacısalihoğlu, Adem Çalık, Tarık Daşgün, Hasan Yiğit, Lemi Çelik, Orkun Uşak, Ümit Karan, Ali Tandoğan, Anıl Karaer, Tuncay Şanlı, Timuçin Bayazıt, Güngör Öztürk, Gökhan Zan, Can Arat, Eren Aydın, Emre Toraman, Soner Boz ve Orhan ile Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta kendi aralarında açılış maçı yaptı.

 

 

 

 

 

İBB Ekrem İmamoğlu “Geçmişten bugüne, emeği geçen bütün yöneticilere, başlatılmasına fırsat veren rahmetli Sayın Kadir Topbaş’a ve bu süreç içerisinde burayı toparlarken, bitirirken, iş birliğinden dolayı Gaziosmanpaşa Belediyesi yöneticilerine yürekten teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

İYİ PARTİ Genel Başkanı Meral Akşener “Buradaki manzaranın, buradaki beraberliğin, buradaki bütünlüğün Türkiye’nin her tarafında görülmesi gerekiyor. Umutsuzluklarını ortadan kaldırması gerekiyor. Bu millet öyle büyük bir millet ki, bir deprem oldu, birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için bir araya geldik. Herkes, bir dilim ekmeğini ikiye böldü.” Dedi.

 

 

Hasan Tahsin Usta, 1959 Trabzon doğumludur. 1985 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden mezun oldu. Kentsel Dönüşüm üzerine Yüksek Lisans eğitimi aldı. Evli ve dört çocuk babasıdır.

 

İstanbul Metro Projelerinde proje mühendisi olarak görev yaptı.Ulaşım, Trafik, Kentsel Dönüşüm, GİS, İmar ve Planlama ile yurt içi-yurt dışı teknolojik gelişmelerin ülkemize entegrasyon çalışmalarının yapılmakta olduğu özel şirkette yönetim kurulu başkanlığı yaptı.

 

1994 yılında Yerel Yönetimler Eğitimi aldı. 1994 – 1999 yılları arasında Gaziosmanpaşa Belediye Meclis Üyeliği ve İmar Komisyon Başkanlığı yaptı.

 

1999 – 2003 yılları arasında İstanbul İl Genel Meclisi Bayındırlık Kom. Başkanlığı ve AK Parti Grup Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 

 

 

Görev yapmakta olduğu Sivil Toplum Örgütleri :

 

Türk Kızılayı Derneği Başkanlığı,

Kentsel Dönüşüm İnovasyon Merkezi Derneği Başkanlığı,

Piri Reis Harita Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği,

İstanbul Esnaf Sanatkarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği,

İstanbul Dostluk Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği