Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

GAZİOSMANPAŞA GENÇLİK MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezi’nin açılış törenine katıldı. Türkiye’nin son 22 yılda spor devrimi yaşadığını ifade eden Bakan Bak, gençler için yeni spor tesisleri yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi’nde inşa edilen gençlik merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışa, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“BAKANLIK OLARAK TÜRKİYE’DE 400’ÜN ÜZERİNDE GENÇLİK MERKEZİMİZ VAR”

Bakan Bak yaptığı konuşmada, “Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Türkiye’nin dört bir yanında hizmetleri, eserleri açmaya devam ediyoruz. Bunlardan bir tanesi de Gaziosmanpaşa Gençlik Merkezimiz. Bakanlık olarak Türkiye’de 400’ün üzerinde gençlik merkezimiz var. Ailelere sesleniyoruz; çocuklarınızı alın, spor merkezlerine getirin. Burada spor yapsınlar, kötü alışkanlıklardan uzak dursunlar” dedi.

“GENÇ SPORCU VE BİLİM ADAMLARIMIZLA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE GELİYOR”

Türkiye’nin son 22 yılda spor devrimi gerçekleştirdiğini belirten Bakan Bak, “Bu devrim çerçevesinde her yerde binlerce spor tesisi yapıyoruz ve buna devam edeceğiz. Türkiye’de çok önemli organizasyonlar gerçekleştiriliyor. 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı İtalya ile organize edeceğiz. Spor ülkesi olma yolundayız. SİHA’sını, İHA’sını ve KAAN’ını yapan, kimseye muhtaç olmayan, genç sporcu ve bilim adamlarımızla güçlü bir Türkiye geliyor” diye konuştu.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise, “Büyük hayaller, büyük gerçeklerin öncüsüdür. 10 yıl önce göreve geldiğimizde hayallerimizin ilk başına gençlerimizi ve kadınlarımızı koyduk. Hizmetler olarak yüzme havuzlarını, gençlik merkezlerini, spor salonlarını, kütüphaneleri bu şehre kazandırarak, sizlerle birlikte bu şehrin geleceğini inşa etmeye başladık. İşte onlardan bir tanesi bugün burada hizmete açılıyor. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.