Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Gaziosmanpaşa Belediyesi Kar Taneleri Kadın Kooperatifine Altın Madalya

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Gaziosmanpaşa’nın ödüllü aşçılarını makamında ağırlayarak, tebrik etti.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan

 Gaziosmanpaşa Belediyesi Kar Taneleri Kadın Kooperatifi’nin maharetli kadınları, ürettikleri lezzet dolu ekmekle 10. Helal Expo Fuarı’nda altın madalya kazandı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Gaziosmanpaşa’nın ödüllü aşçılarını makamında ağırlayarak, tebrik etti.

10. Helal Expo Fuarı 2023 etkinliği kapsamında İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) düzenlenen Dünya Aşçılar Şampiyonası, gastronomi dünyasının ünlü isimlerini bir araya getirdi. Discover Events ile Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) iş birliğinde organize edilen şampiyona, ziyaretçilere lezzet dolu bir kapı araladı. 30 ülkeden gelen 300 aşçının yanı sıra Türkiye’den katılanlar ile birlikte toplamda bin aşçının yarıştığı şampiyonaya, Gaziosmanpaşa Belediyesi Kar Taneleri Kadın Kooperatifi damga vurdu.

20 ÇEŞİT EKMEK BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Dünya Aşçılar Şampiyonası’nda, Gaziosmanpaşa Belediyesi Kar Taneleri Kadın Kooperatifi’nden Özlem Öner ve Büşra Özdoğan’ın yaptığı 20 çeşit ekmek, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Şampiyonanın favorisi olan, fıstıklı zereşk üzümlü, 200 yıllık ekşi maya ile yapılan ekmek, ünlü şeflerden oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu altın madalyaya layık görüldü.

“BÜTÜN HANIMEFENDİLERİ KURSLARIMIZA DAVET EDİYORUZ”

Ödüllü aşçılarla makamında ağırlayan Başkan Usta, “Gaziosmanpaşa’da güçlü kadınlarımız, yerli ürünlerimizi her gün geliştiriyor. Biz de Gaziosmanpaşa’nın ürünlerini geliştirmelerine destek olurken, bu ürünleri halkımızla buluşturmaya da devam edeceğiz. Hedefimiz tamamen yerli ve milli mutfak lezzetlerini geliştirmek. Hanımefendiler, bu ekmeğin nasıl yapıldığını öğrenmek için Kadın ve Aile Müdürlüğümüzün bünyesindeki kurslarımızı ziyaret edebilirler. Kendi evlerinde bu ekmeği yapıp, geleneğimizi devam ettirebilirler. Bütün hanımefendileri kurslarımıza davet ediyoruz” dedi.