Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Gaziosmanpaşa Belediyesi Ekipleri Karla Mücadeleye Hazır

İstanbul için yapılan kar yağışı ve fırtına uyarısının ardından Gaziosmanpaşa Belediyesi ekipleri, tuzlama ve küreme araçları ile ilçenin kritik noktalarında kar nöbetine başladı.

İstanbul için yapılan kar

 Ulaşımda olumsuzluk yaşanmaması adına karla mücadele ekipleri 24 saat hazır kıta bekliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün İstanbul için yaptığı yoğun kar yağışı ve fırtına uyarısı üzerine harekete geçen Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçe genelinde oluşabilecek her türlü olumsuzluğa karşı tedbirlerini artırdı. Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçede 24 saat kar nöbetine başladı. Olası kar yağışı durumunda ana arterler başta olmak üzere cadde ve sokaklara anında müdahale edilecek. 
2 BİN TON TUZ DEPOLARDA HAZIR
Gaziosmanpaşa Belediyesi tuzlama ve yol açma ekipleri, ilçe genelinde 22 araç ve 71 personel ile 24 saat hazır durumda. İhtiyaç halinde bu sayı destek ekiplerle artırılacak. Kar yağışıyla birlikte yolların kapanmaması ve vatandaşların ulaşımda sorun yaşamaması adına depolarda 2 bin ton tuz hazır bekletiliyor. Ayrıca kamu kurumlarına da Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından olası buzlanmalara karşı tuz takviyesi yapılmaya başlandı. Olumsuz hava şartlarında hastaneye gidemeyen yaşlı ve engelli vatandaşlar için ise hasta nakil aracı görev başında olacak.
ÇAĞRI MERKEZİ 24 SAAT HİZMET VERİYOR
Gaziosmanpaşa’da kış şartlarından olumsuz etkilenen vatandaşlar, 444 0 467 numaralı Gaziosmanpaşa Belediyesi Çağrı Merkezini haftanın 7 günü 24 saat arayabiliyor. Gaziosmanpaşalılar, ulaşım, sağlık, sokak hayvanlarının bakımı gibi her türlü acil durumda 7/24 taleplerini iletebiliyor. Vatandaşların talepleri derhal ilgili birimlere iletilerek, hızlı çözüm üretiliyor.