Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Gaziosmanpaşa Belediyesi, CRAFT İSTANBUL El Sanatları ve Tasarım Fuarı

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin kadın kültür, sanat ve mesleki eğitim kurslarında üretilen el emeği göz nuru eserler görücüye çıktı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin kadın kültür,

 Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin kadın kültür, sanat ve mesleki eğitim kurslarında üretilen el emeği göz nuru eserler, 3. CRAFT İSTANBUL El Sanatları ve Tasarım Fuarı’nda görücüye çıkıyor.

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen CRAFT İSTANBUL El Sanatları ve Tasarım Fuarı, 77’si yurtdışından olmak üzere 400’ü aşkın el sanatçısı, 16 üniversite, 11 belediye ve kadın kooperatiflerinin katılımıyla kapılarını açtı. Gaziosmanpaşa Belediyesi de Zat-ı Gül Hanım Kültür ve Sanat Merkezi başta olmak üzere kadın koordinasyon merkezlerinde üretilen eserlerle fuardaki yerini aldı. Belediyenin 13 dalda ve 250 branşta verdiği eğitimlerde kadın kursiyerler tarafından yapılan yöresel el nakışları, dekoratif ev aksesuarları, takılar, süs eşyaları, geri dönüşüm malzemelerinden üretilen çantalar ve çok sayıda el emeği göz nuru ürün fuarda sergileniyor. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da eşi Nezihe Usta ile birlikte stantları gezerek, sergilenen ürünler hakkında bilgi aldı.

“KADINLARIMIZIN ESERLERİNİ BURADA GÖRMEK BİZİM UFKUMUZU AÇIYOR”

Fuarda sergilenen eserlere hayran kaldığını ifade eden Başkan Usta, “Kadınlarımızın eserlerini burada görmek bizim ufkumuzu açıyor. Muhteşem eserler üretmişler. Her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Stantlara baktığımız zaman bugüne kadar görmediğimiz birçok ürüne tanıklık ettik. Elbette bunlar sadece görsel değil, üretime katkı, ekonomiye katkı, sosyal hayata katkı, hepsi burada mevcut. Emeği geçenlere, müdürümüze, çalışma arkadaşlarımıza, öğretmenlerimize gerçekten yürekten teşekkür etmek istiyorum. Her birinin ayrı ayrı yeteneklerini burada sergiliyorlar. Özellikle almış oldukları ödüllerle de bunu tescil ediyorlar. Bunları artırmak büyük bir mutluluk. Kadınlarımız, özellikle hem mevcutları geliştirmek hem de kendilerini bu işe adapte etmek anlamında her geçen gün farklı farklı ürünlerle bizleri buluşturuyorlar. Biz de bu heyecanla daha farklı hizmetleri vermeye, daha farklı çalışmalar yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu.