Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Gaziosmanpaşa Belediyesi Bilgi Evi Öğrencileri ”Güvenli Servis Projesi” TEKNOFEST 2022 Finalinde Yarışacak

Gaziosmanpaşa Belediyesi Bilgi Evi öğrencilerinin hazırladığı “Güvenli Servis Projesi”, TEKNOFEST 2022’de finale kalma başarısı gösterdi. Proje, 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Samsun’da düzenlenecek olan finalde yer alacak.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Bilgi Evi

 Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin, bilgi evlerinde sürdürdüğü ROBOGOP Projesi kapsamında yazılım ve robotik kodlama eğitimi alan öğrenciler, TEKNOFEST başarılarına bir yenisini daha ekledi. Öğrencilerin hazırladıkları “Temizse Yüz” ve “Güvenli Servis” projeleri, ön değerlendirmelerde aldığı yüksek puanların ardından Rize’de düzenlenen TEKNOFEST İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışmaları’nda beğeniye sunuldu. Okul servislerinde emniyet kemeri kullanımına dikkat çeken ve seyahat güvenliğini artırmayı amaçlayan “Güvenli Servis Projesi”, ülke çapında ilk 10’a girme başarısı göstererek, 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST 2022 finallerine katılma hakkı kazandı.

PROJE NASIL ÇALIŞIYOR?
Binek araçlarda emniyet kemeri sesli uyarı sistemini örnek alarak tasarlanan “Güvenli Servis Projesi” kapsamında servislerdeki öğrenci koltuklarına entegre bir sistem kurulacak. Böylece tüm öğrencilerin emniyet kemerlerini takarak, güvenli bir şekilde seyahat etmeleri sağlanacak. Proje ile aynı zamanda öğrencilerin serviste unutulma gibi durumlarının da önüne geçilecek. Servis aracı varış noktasına ulaştığında, kemeri takılı koltuk algılanırsa sistem yine sesli uyarı verecek ve kapıların kilitlenmesine engel olacak.