Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Gazetecilik Eğitim Programı

Anadolu Ajansı (AA) “Gazetecilik Eğitim Programı” düzenledi.

Anadolu Ajansı (AA)

AA Akademi Müdürü Zeynep Bayramoğlu Öztürk, AA’nın sürekli yenilik mottosuyla yoluna devam ettiğini ve Türkiye’nin uluslararası arenada büyük markalarından biri olduğunu söyledi.

AA’nın 39 ofis ve yayın merkeziyle 144 ülkede faaliyet gösterdiğini belirten Öztürk, 76 ülkede abonesi olan AA’nın 13 dilde yayın yaptığına ve sadece 2023’te 2,1 milyon içerik ürettiğine dikkati çekti.

AA’nın günlük ortalama haber sayısının 1368 olduğunu ifade eden Öztürk, AA’nın “Savaş Muhabirliği” eğitimine değinerek bu eğitimle savaş, afet ve olağanüstü hâllerde görev yapacak operasyonel muhabirler yetiştirilmesinin amaçlandığını vurguladı.

2023’te 1413 kurum içi, 170 kurum dışı gazeteciye farklı konularda eğitimler verdiklerini hatırlatan Öztürk, “Savaş Muhabirliği” eğitiminin, 2012’den bu yana AA Akademi, Polis Akademisi, AFAD ve Türk Silahlı Kuvvetleri iş birliğinde düzenlendiğini, bugüne kadar yapılan 24 eğitime toplam 533 kişinin katıldığını ve 12 günlük 108 saatten oluşan bu eğitimin 62 saatinin uygulamalı yapıldığını söyledi.

Öztürk, 2018’den bugüne farklı alanlarda 27 Cezayirli gazetecinin Akademi bünyesinde eğitim aldığını dile getirdi.

Gazetecilik Eğitim Programı’nda 3 gün boyunca 15 Cezayirli gazeteci birçok konu başlığı altında eğitimler görecek.

Veri Görselleştirme, Teyit Haberciliği, Görsel Yetkinlik, Sosyal Medya, Siber Güvenlik, Kriz Yönetimi ve Stratejik İletişim konularında uzman kişiler tarafından verilecek eğitim sonrası katılımcılara sertifika verilecek.

Program dili Türkçe olurken Fransızca simultane tercüme de sağlanacak.