Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Fizyoterapi ve Ergoterapi Hizmetlerimizle Özel Gereksinim Vatandaşlarımızın Yanındayız

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Fizyoterapi ve Ergoterapi Üniteleri ile özel gereksinimi bulunan vatandaşlara destek olmayı sürdürüyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Fizyoterapi ve

 Belediyenin Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi bünyesinde hizmet veren Fizyoterapi ve Ergoterapi Üniteleri, fiziksel ve nörolojik rahatsızlığı bulunan hastaların yaşam kalitelerini artırmak için nitelikli sağlık hizmetleri sunuyor. Fizyoterapi ve ergoterapi seansları, hafta içi 5 gün devam ediyor.

“BİLİŞSEL BECERİ AKTİVİTELERİYLE POTANSİYELLERİNİ MAKSİMUM SEVİYEYE ÇIKARMAYI AMAÇLIYORUZ”
Gaziosmanpaşa Belediyesi Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi’nde görev yapan Ergoterapist Betül Erden, “Ünitemizde; 0-12 yaş arası özel gereksinime sahip; otizm, down sendromu, serebral palsi gibi çeşitli tanılar almış çocuklarımıza yönelik günlük yaşamlarındaki bağımsızlıklarını ve işlevselliklerini artırmayı hedefleyen çalışmalar yürütmekteyiz. Ergoterapistlerimizin yapmış olduğu değerlendirmeler sonucunda çocukların bireysel ihtiyaçlarına yönelik, duyu bütünleme terapisi, kaba motor ve ince motor beceri aktiviteleri, günlük yaşam aktiviteleri, dikkat, farkındalık ve muhakeme gibi bilişsel beceri aktiviteleriyle var olan potansiyellerini ve günlük yaşama katılımlarını maksimum seviyeye çıkarmayı amaçlıyoruz” dedi.
Fizyoterapi ve Ergoterapi Ünitelerinin hizmetleri hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi’nin 0212 453 51 80 numaralı telefonunu arayabilirler.