Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

DAEŞ ile PKK arasında fark yok

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar belediye binasından halka seslendi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa'nın

“DAEŞ’i nasıl cezalandırdıysak PKK’yı da öyle cezalandıracağız”

Başbakan Davutoğlu, 23 Temmuz’da Yalçın Nane’yi şehit eden DAEŞ’in bir kez daha tehdit teşkil etmesi halinde 23 Temmuz gecesi gibi cezalarının verileceğini ifade ederek, “DAEŞ’i nasıl cezalandırdıysak bilsinler ki polislerimizi şehit eden PKK’lıları da öyle cezalandıracağız. DAEŞ ile PKK arasında fark yok” dedi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere geldiği Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde belediye binasında halka seslendi.

Davutoğlu’nun açıklamasından satır başları:

“Bir selamla dahi Ceylanpınar’ın bizi böyle karşılaması gurur verici. Askerlerimizle konuştum. Suriye tarafında baktım. Oradan buraya saldırarak, dinimize ihaneti yapan DAEŞ’e karşı bir kez daha seslendik.

Şehidimiz Yalçın Nane’nin şehit düştüğü yerdeydim. Onu andık. Bir daha olursa tepelerine biner, cezalarını veririz. Bir şehidimizin kanına girenlerden hesabını sorarız. Polisimize, askerimize ve vatandaşımıza uzanan o eller kırılacak.

DAEŞ saldırısı

1 buçuk yılda 4 kez suikast yaptılar Belediye Başkanınız Menderes Bey’e. İki kilometre yol yürüdük. Yolda selam verenlere teşekkür ediyorum. Türk, Kürt, Alevi, Sunni kim olursa olsun bu vatanın evlatları birdir.

Şehidimizin kanına girenlerin hesabını mutlaka sorarız. Buradan ilan ediyorum, 23 Temmuz’da Yalçın yiğidimizi öldüren DAEŞ terör örgütü veya herhangi bir başka örgüt, Suriye’den ülkemize bir tehdit teşkil ederse aynen 23 Temmuz gecesi gibi tepelerine biner, cezalarını veririz.

DAEŞ istiyor ki bu kardeş kavgası Türkiye’ye de yansısın. DAEŞ öyle istiyor ki Suruç’ta bomba patlattı. PKK da öyle istiyor ki DAEŞ’ten üç gün sonra hiç bir zaman unutmayacağımız şekilde iki kardeşimizi ensesinden vurdu. DAEŞ de PKK da arasında fark yoktur. Biz de DAEŞ’i nasıl cezalandırdıysak bilsinler ki polislerimizi şehit edenleri de öyle cezalandıracağız.