Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Beşiktaş Kulübünce yaptırılan okullar deprem şehirlerinde hizmete açıldı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün deprem bölgesinde yaptırdığı okulları hizmete açtı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf

 Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün yaptırdığı okulu açtı.

 

   Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Beşiktaş Jimnastik Kulübü tarafından Adıyaman’ın Besni ilçesi Sugözü köyünde yaptırılan 4 derslikli ilkokulun açılışını yaptı. 

 

6 Şubat Depremi’nde binlerce binanın yıkıldığı Adıyaman’da, Beşiktaş Jimnastik Kulübü tarafından okul yaptırıldı. Besni ilçesi Sugözü köyünde depremde yıkılan ilkokulunun yerine yapılan 4 derslikli okulun açılışı gerçekleştirildi.

 

“Spor kulüplerimizden toplumsal konularda toplumun yanında olmasını istiyoruz” 

 

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Bakan olduğum günden beri ilkesel olarak açılış törenlerine katılmıyorum. Sadece ve sadece hayırseverlerin yaptıkları destekten dolayı hayırseverlerin yaptırdıkları açılışlara katılıyorum. Buradan hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın ize talimatı, en kısa zamanda depremden önceki derslik sayısına, öğretmen sayısına ulaşmamızdı. Bu bizim aldığımız talimattı. Bizde bu yönde çalışıp çaba sarf ediyoruz. Bir sürü etkinlikler yaptık. Halk Eğitim Merkezleri üzerinden Hayat Boyu Öğrenme kursları açtık, psikososyal destek üniteleri oluşturduk. Psikolojik destek birimleri oluşturduk. Öğrencilerimize kurslar organize ettik. Öğretmen arkadaşlara katkıda bulunmaya çalıştık. Burada evini kaybetmiş veya yeni gelen 11 binin üzerindeki öğretmenimize konteyner ihtiyacını giderdik. Bizim depremden önceki derslik sayımız, 6 bin 248 iken, önümüzdeki eğitim öğretim yılı başlarken, planladıklarımızda biterse 6 bin 804 derslikle eğitim öğretim sürecini başlatmış olacağız. Deprem öncekinden daha iyi koşulları sağlamış olacağız. Allah bize bir daha böyle afetler yaşatmasın. Spor kulüpleri Türkiye’de dünyadakinden farklı bir pozisyondadır. Başka ülkelerde ticari amaçla kurulmuş, ticari şirket statüsündeler. Bizim spor kulüplerimizin büyük çoğunluğu kamu yararına dernek statüsündedir. Dolayısıyla spor kulüplerimizden beklediğimiz şey, bu tür toplumsal durumlarda toplumumuzun yanında olması, birlik ve beraberlik örneği göstermelerini istiyoruz. Bu yönüyle Beşiktaş Spor Kulübüne teşekkür ediyorum. Diğer spor kulüplerimizin de toplumsal seferberlik çabamıza destek olmaya davet ediyorum” dedi.

 

 

 

“Biz sadece bir kulüp değiliz, içerisinde duyguları olan bir toplumuz”

 

 

Beşiktaş Jimnastik Kulüp Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Öğrencilerimizin okuyabilmesi adına öncelikli olarak okullarla ilgili destek vermeyi amaçladık. Çok şükür söz verdiğimiz 6 okulun 3 tanesini bu gün hizmete açılıyoruz. Çocuklarımızı bu sıcak yuvalarımıza alacağız. Bütün mesele birlik ve beraberlik olmaktır. El ele verdikten sonra altından kalkamayacağımız hiçbir şey yoktur. Özellikle yurt dışındaki ve yurt içindeki derneklerimizin ve taraftarlarımızın bu kampanyaya büyük desteği olmuştur. Halen kampanyamız devam etmektedir. Allah nasip ederse bu bölgeye katkı vermeye devam edeceğiz. Biz Beşiktaş olarak, sadece bir spor kulübü değiliz. Biz içerisinden duygular geçmiş, içerisinde geçmişi ve gelecek olan insanlarla dolu olan bir toplumuz, bir kuruluşuz. Dolayısıyla Bir Beşiktaşlı olmaktan ve kulübe başkanlık yapmış olmaktan son derece gurur ve onur duyuyorum” diye konuştu.

 

 

Adıyaman Milletvekili Hüseyin Özhan, Beşiktaş’ın sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde okul yapmasından dolayı teşekkür etti.

 

 

Vali Osman Varol ise, ülke olarak depremde ciddi bir dayanışma örneği gösterildiğini dile getirerek, bu dayanışmanın çok önemli örneklerinden birisi olduğunu aktardı.

 

 

Açılış konuşmalarının ardından kurdele kesilerek, hayatını kaybeden öğretmenler anısına fidan dikimi gerçekleştirildi.

 

 

Açılışa Vali Osman Varol, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi ve yönetim kurulu üyeleri, Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, milletvekilleri İshak Şan, Mustafa Alkayış, Hüseyin Özhan katıldı.

 

 

 

Milli Eğitim Bakanı Tekin, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün yaptırdığı okulu açtı

Beşiktaş Kulübü’nün depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için başlattığı yardım kampanyası kapsamında, Gaziantep Oğuzeli Beşiktaş İlkokulu’nun açılış töreni gerçekleştirildi.

Gaziantep Oğuzeli Beşiktaş İlkokulu’nun açılışı yapıldı

VIDEO YOK

Ali DANAŞ – GAZİANTEP, (DHA)

Beşiktaş Kulübü’nün depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için başlattığı “Bırakmam Seni Türkiyem” yardım kampanyası kapsamında, taraftarların ve vatandaşların bağışlarıyla yapımı tamamlanan Gaziantep Oğuzeli Beşiktaş İlkokulu’nun açılış töreni gerçekleştirildi.

Açılış törenine; Kulüp Başkanı Ahmet Nur Çebi, Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, Oğuzeli Kaymakamı Büşra Uçar Koyun, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Kulüp Asbaşkanları Emre Kocadağ ile Ali Bayrak, Genel Sekreter, Sponsorluk ve Pazarlama, İnsan Kaynakları ve İdari İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Mehtap Ferah, siyah-beyazlı yöneticiler ve vatandaşlar katıldı.

 

Deprem bölgesine okul sözü veren Çebi, dün Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta açılış yaptı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in de katıldığı törenlerle Beşiktaş ilkokulları açıldı, fidanlar dikildi. Çebi, “Cumhurbaşkanımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. 3 okulumuzu bitirdik. 3 taneyi de tamamlıyoruz” dedi.

 

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin yaraları sarılmaya devam ediyor. Beşiktaş Kulübü, örnek bir harekete imza attı. Kulüp adına deprem bölgesine 6 okul sözü veren Ahmet Nur Çebi, dün önce Adıyaman Besni, sonrasında Kahramanmaraş Pazarcık’ta açılış yaptı. Besni’de açılan Beşiktaş İlkokulu’nun kurdelesini Başkan Çebi kesti, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de katıldı.

Günün anısına okul bahçesine fidanlar dikildi. Bugün Gaziantep’te de okul açılışı yapılacak. Çebi şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımıza ve Bakanımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Acı çok büyük. Depremi öğrendiğimiz anda kulüp olarak 255 tane tırı intikal ettirdik. Hatay’dan dönerken bir okulu yıkık gördük. Öğrencilerimize destek vermeye başladık. Söz verdiğimiz gibi 3 tanesini hizmete açtık. 6 okulu tamamlamak önceliğimiz.

ONURLU VE GURURLUYUM

AY sonunda seçime gidecek Beşiktaş’ta adaylık konusunda henüz kararını açıklamayan Başkan Ahmet Nur Çebi’nin dünkü sözleri ‘bırakıyor’ yorumlarına neden oldu. Deprem bölgesinde konuşan Çebi, “Böyle bir kulübe başkanlık yaptım, onurluyum ve gururluyum. Beşiktaş Kulübü’ne hizmet etmek hayatım için büyük gurur, büyük bir şeref” dedi.

 

PAZARTESİ AÇIKLAYACAK

Başkan Ahmet Nur Çebi, adaylık konusundaki kararını pazartesi günü açıklayacak. Basın toplantısı düzenlemeyi düşünen Çebi’nin camia içinde yaşananlarla ilgili de konuşması bekleniyor. Şu anda Hasan Arat tek rakip. Emre Kocadağ, Çebi’nin kararına göre hareket edecek.