Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Belediye Başkanı Kandil Özel Programına katıldı

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta “Sevgi, birlik ve beraberlikle dolup taşan Regaip Kandil gecemiz hayırlara vesile olsun.” Dedi.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan

 İslam aleminde her yıl heyecanla beklenen recep, şaban ve ramazanı kapsayan mukaddes üç aylar, 12 Ocak Cuma günü başladı. Üç aylar öncesinde yılın ilk kandili olan Regaip Kandili  idrak edildi. 

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta  “Mevlana Camii’nde gerçekleştirdiğimiz Kandil Özel Programı sonrasında komşularımızın ve kıymetli evlatlarımızın kandillerini kutlayarak hasbihal ettik. İlçe Başkanımız Fatih Aydemir, teşkilat mensuplarımız ve  komşularımız ile birlikte Mevlana merkez Camii’nde bu geceyi dualarla huşu ve huzur içerisinde yaşadık. Sevgi, birlik ve beraberlikle dolup taşan bu maneviyatı büyük gecede AK Parti Ailesi olarak müslüman din kardeşlerimiz için dualar ettik. Bizleri bir kez daha Regaip Gecesi’ne kavuşturan, rahmet, bereket ve mağfiret iklimi üç aylara ulaştıran Yüce Allah’a sonsuz hamd-ü senada bulunuyoruz. Bu mübarek gün ve geceleri hakkıyla değerlendirebilmek için Cenab-ı Mevla’dan rahmet ve inayet diliyoruz. Gaziosmanpaşalılarla birlikte daha nice kandillere!” dedi.

 

Gaziosmanpaşa Müftüsü Paşa Bektaş Regaip Kandili içerikli sohbetiyle Mevlana Merkez Camii’nde Mevlanalılara irşad görevinde bulundu.

Merkez Camii  çıkışında ise vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Gaziosmanpaşa Belediyesi geleneksel Lokma ikramında bulunmayı sürdürdü.