Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Başkanlar Usta ve Köken İstanbul Valisini ziyaret etti

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, İstanbul Valisi Davut Gül’e hayırlı olsun. Ziyaretinde bulundu.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan

 Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Ustaİstanbul Valisi Davut Gül‘ü makamında ziyaret ederek “hayırlı olsun” dedi.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta “İstanbul Valiliği görevine atanan Sayın Davut Gül’ü ziyaret ederek, İstanbulumuz için üzerimize düşenin fazlasını yapmanın sözünü yineledik. Şehrimizin gelişimi ve refahı için Sayın valimize kolaylıklar diler, yeni görevinin başarılarla dolu geçmesini temenni ederim. ” dedi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken İstanbul Valimiz Sayın Davut Gül’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk, başarılar diliyorum.” dedi.
İstanbul Valisi Davut Gül Eyüpsultan’ı ziyareti sonrası görevine başladı
Valilikte törenle karşılanan Davut Gül makam odasının önünde evrağı imzalayarak, “Cumhurbaşkanımızın benim büyük sevdam dediği İstanbullulara hizmet edeceğiz. Bu şehrin daha güvenli ve huzurlu bir şehir olması için gece gündüz çalışmak boynumuzun borcudur” dedi. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Gaziantep Valiliğinden İstanbul Valiliğine atanan Davut Gül, valilikte düzenlenen karşılama töreninin ardından görevine başladı.

Davut Gül kimdir?

1974 yılında Erzurum’un Horasan ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Horasan’da, liseyi Kadıköy Mehmet Beyazıt Lisesi’nde bitirdi. Kıbrıs Yakındoğu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. 2000 yılında Gaziantep’te kaymakam adayı olarak mesleğe başladı.

Muğla – Kavaklıdere, İzmir – Kemalpaşa ilçesinde kaymakam vekilliği, İngiltere’de yurtdışı stajı, AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yüksek lisans yaptıktan sonra asaleten Kırklareli – Kofçaz Kaymakamı olarak atandı. 2003 – 2005 Şirvan Kaymakamlığı, 2005 – 2006 yıllarında Karaman Vali Yardımcılığı, 2006 – 2009 yıllarında Gürün Kaymakamı olarak görev yaptı.

Türk İdareciler Derneği tarafından 2009 yılında Yılın Kaymakamı seçilerek Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ödülü’ne layık görüldü. Gördes ve Şarkışla Kaymakamlıklarının ardından 2015’te İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atandı. 09.06.2016 – 05.11.2018 tarihleri arasında Sivas Valisi olarak görev yaptı. 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanı Atama Kararı ile Gaziantep Valiliği görevine atanan Vali Gül, evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.