Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Başkan Yusuf Polat, Türkiye Tek Yürek

Mevlana Mahalle Başkanı Yusuf Polat “ 15 Şubat akşamı Türkiye Tek Yürek kampanyasında 115 milyar 146 milyon 528 bin lira bağış toplandı” dedi.

Mevlana Mahalle Başkanı Yusuf

 AK Parti Mevlana Mahalle Teşkilatı haftalık olağan toplantısını yaptı. 

Toplantıya Mevlana Mahalle Teşkilat Başkanı Yusuf Polat, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Ayşe Kayran, Halil Miroğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Meclis Üyesi İsmail Selalmaz, Mevlana mahalle  yönetim kurulu üyeleri ile Mevlana Gençlik Kolları ve Kadın Kolları başkanları katıldı. 

 

Mevlana Mahalle Başkanı Yusuf Polat “11 ilimizde  hissedilen ve binlerce kişinin vefat ettiği Kahramanmaraş merkezli 7,7ve 7,6 büyüklüğündeki asrın depreminde arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Çalışmaların 10. gününde yeni mucize haberleri tüm Türkiye’ye umut olurken, görevliler canla başla çalışmayı devam ediyor. Deprem bölgesine gittim gördüm. Allah kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Devletimiz güçlü ve yaraları sarıyor. AFAD’ın verilerine göre, 6 Şubat Pazartesi saat 04:17’de 7.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan deprem, çevre illerde de yıkıma neden oldu. Saat 13.24’te ise merkez üssü Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi olan 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı. Deprem başta Hatay, Malatya, Gaziantep Diyarbakır, Adıyaman olmak üzere birçok kentte binlerce şehit ve yaralanmalara sebebiyet verdi. 
Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde, çok sayıda vakıf ve derneğin de aralarında bulunduğu sivil toplum kuruluşları afetzedelere destek için çalışıyor. Çok sayıda kuruluş, depremlerden etkilenen Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Osmaniye, Adana, Gaziantep, Diyarbakır, Malatya, Şanlıurfa ve Kilis’e yardım ulaştırdı. Milletimizin başı sağ olsun.Bölgede yaşayan vatandaşlara ve bölgeye yardım amacıyla tüm kanallar 15 Şubat akşamı Türkiye Tek Yürek kampanyası yapıldı. AFAD ve Kızılay’da toplanan toplam bağış tutarı kampanya süresince telefonla bağlanarak yapılan bağışlarda 115 milyar 146 milyon 528 bin lira, SMS ile yapılan bağışlarda ise 9 milyonun üzerinde SMS ile milyonlarca lira toplandı. Katılımlarınız için teşekkür ederim.” dedi.