Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Başkan Usta, Gaziosmanpaşa’da dönüşümü daha da hızlandıracağız

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ” Kentsel ve yerinde dönüşüm ile Gaziosmanpaşa’da dönüşümü daha hızlı bir yapıya kavuşturacağız.” dedi.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan

  “İstanbul İçin Kentsel Dönüşüm Bir Zorunluluktur”

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta “Kentsel dönüşüm ile güvenli yapılar üretmek, ilçemizin ve vatandaşlarımızın geleceğini garanti altına almak amacıyla yerinde dönüşüm projelerimiz ile Gaziosmanpaşa için çalışmaya devam ediyoruz. 

USTA: “KENTSEL DÖNÜŞÜMDE 15 BİN KONUTU 2024 YIL SONUNA KADAR TAMAMLAYACAĞIZ”
Kentsel dönüşüm kapsamında ilçe genelinde 15 bin konutun 2024 yıl sonuna kadar tamamlanacağını ifade eden Usta, “Merkez Mahallemizi sizlerin girişimi ve öncülüğüyle en güzel şekilde değiştirmek ve dönüştürmek istiyoruz. Yaşanabilir, güzel, konforlu ve özellikle de güvenli bir şehir inşa etmek istiyoruz. Bize fikirlerinizi, önerilerinizi, tespitlerinizi mutlaka iletin. Bugün de bunun için buradayız. Hükümetimiz bu konuda gerek teşvik kredisi gerek bireysel kredi olsun kentsel dönüşümle ilgili bütün kolaylıkları ve mevzuatla ilgili bütün yolları açıyor. Biz de kentsel dönüşümde sonuna kadar yanınızdayız. İster parsel bazlı, ister ada bazlı tüm kolaylıkları sağlayarak, bu işi daha da hızlandıralım istiyoruz” 

Gaziosmanpaşa Belediyesi olarak mahalle konsepti ile konforlu ve güvenli bir yaşam alanları oluştururken vatandaşlarımızı oturdukları mahallelerde ve kendi komşuları ile yaşama imkanı sunuyoruz.

Dün akşam Gaziosmanpaşa Nostaljik Açık Hava Sineması’nda unutulmaz bir Yeşilçam klasiği “Neşeli Günler” ile komşularımız keyif dolu anlar yaşadı!

Bu muhteşem nostaljik sinema akşamında bizleri yalnız bırakmayan tüm sinemasever komşularımıza en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sevgili Gençler; üniversiteye yerleştirme sonuçları açıklandı. Üniversite hazırlık sürecinizde yanınızda olduğumuz gibi üniversite süresince de yanınızdayız.

Üniversitelere yerleşen ülkemizin geleceği gençlerimizi tebrik ediyor, eğitim hayatlarında başarılar diliyorum.

Sonay Alakaş ve Enes Özdemir kardeşlerimizin nikah akitlerini gerçekleştirdik.

Alakaş ve Özdemir ailelerini tebrik ediyor, genç çiftimize ömür boyu mutluluklar diliyorum. Rabbim iki cihan saadeti versin inşallah.

İlçemizin köklü Spor Kulüplerinden “Küçükköy Spor” Belediyemizin düzenlemiş olduğu Samsun Ladik Gençlik Kampı’na katılarak yeni sezon öncesi hazırlık kampını gerçekleştirdi.

Bu vesile ile Küçükköy Spor Kulübü ve ilçemizdeki tüm spor kulüplerine yeni sezonda başarılar dileriz.

 

Camilerimiz birlik ve beraberliğin teminatı, toplumsal hayatın temelidir. Kalplere Allah, Peygamber, vatan ve millet sevgisi yerleştirir.

Kırçeşme Ulu Camii’nde eda ettiğimiz cuma namazı sonrası değerli cami cemaatimiz ile sohbet ettik. Rabbim, bu güzel mekanlarda hemhal olmayı bizlere nasip etsin inşallah.

‘Mahallemde Şenlik Var’ programımız kapsamında ilçemizdeki mahalleleri gezerek 7’den 70’e herkese neşe dağıtıyoruz.

Sanatın ve eğlencenin buluştuğu programlarımız ile hem eğleniyor hem de yaz mevsiminin tadını çıkarıyoruz.

Üzerinden yıllar geçsede o büyük acıyı unutmadık, unutmayacağız.

17 Ağustos 1999 Marmara depreminin yıl dönümünde, kısa bir dönem önce yaşadığımız Kahramanmaraş merkezli depremin acıları hala çok tazeyken; o günleri bir daha yaşamamak için önlemlerimizi alıyor, ilçemizdeki kentsel dönüşüm çalışmalarımızı deprem gerçeğini göz ardı etmeden hayata geçirmeye devam ediyoruz.

Karayolları Mahallemizde bağışçılarımızın vasıtası ile yapımına devam ettiğimiz anaokulu inşaatını yerinde inceledik.

Gelecek neslin şekillendiği okul öncesi eğitim alanının ilçemize hayırlı olmasını diliyor, tüm öğrencilerimize iyi bir gelecek temenni ediyorum.

GOPTV ekranlarında gerçekleştirdiğimiz deprem ve kentsel dönüşüm başlıklı yayınımızı canlı izlemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlçemizin dokusunu yenileyerek, sürdürülebilirlik ve yaşanabilirlik konularında önemli adımlar attığımız Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmalarımızı Anadolu Ajansı mikrofonuna anlattık.

Yeşil alanları artırarak çevreye duyarlı, modern, güvenli ve dirençli yaşam alanları inşa edip; dayanıklı yapılar ile yaşamı dönüştürüyoruz.”