Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Başkan Usta, Gaziosmanpaşa planlarında mahallelerimizi kentsel dönüşüme hazır hale getirdik

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta “Akıllı kentleşme, çevre duyarlılığına sahip olacak master projelerimizi Gaziosmanpaşa’da hayata geçirdik.” Dedi.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan

 Avrupa Parlamentosu’nda Avrupa Birliği üyesi olmayıp AP’de kentsel dönüşüm hakkında bir sunum yapan tek Türk belediye başkanı ünvanına sahip olan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Mevlana’da konuştu.

 

27.09 Eylül bugün saat 19:00’da Anadolu Mevlana Lisesinde  Mevlana Mahalle sakinleriyle buluşan Başkan Usta,  okul salonunu doldurup koridorlara hatta okul bahçesine taşan Mevlanalılara kentsel dönüşüm hakkında Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin projelerini, ilçe bazında dönüşümde yaptıkları ve yapacakları hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı.

 

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta Kentsel dönüşüme dair konuştuğumuz, komşularımızın sorularını dinleyip cevapladığımız bilgilendirme ve planlama toplantımızı değerli Mevlana Mahallesi sakinlerimiz ile gerçekleştirdik. Gaziosmanpaşa’nın her noktasını düzenleyebilmek amacıyla 1/5000 ölçekli master plan projemizi hazırladık. Bu projeyle tüm bölgelerimizin ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanabilmesini sağlamaya çalıştık. Şehirdeki yaşama şartlarının zorlaşmış olması, yapı stoğunun yaşlanmış olması, sosyal ve kültürel donatı alanlarının yetersizliği, ilçemizin İstanbul’un merkezinde olmasına rağmen kentin geneliyle entegrasyonundaki eksikliklerin giderilmesi, yaşam kalitesinin düşüklüğü ve her şeyden önemlisi deprem tehlikesi bizi Gaziosmanpaşa’yı yenileme anlamında zorunlu kıldı. Bu kararlılıkla ilçemizin yüzde 40’ına yakın bir alanda kentsel dönüşüm alışmalarına başladık. İstanbul’un da Gaziosmanpaşa’nın da Tek Bir Sorunu Var! Deprem Deprem Deprem” dedi.