Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Başkan Usta, Berat Kandilini Kazım Karabekir Valide Camii’nde teşkilatımızla birlikte idrak ettik

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta “ Berat Kandilinin ilçemize, milletimize ve İslam alemine hayırlar getirmesini dilerim.” Dedi.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan

 Başkan Usta Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi mübarek Berat Kandili’nde cemaatimiz ile Valide Camii’nde buluştuk. Peygamber Efendimizin Sakalı Şerif’i, Kabe’nin Osmanlı dönemindeki örtüsü ve Peygamber Efendimizin mezarından getirilen toprak ile manevi bir iklim yaşadık. Yaşadığımız deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, mübarek Berat Kandilimizde edeceğimiz duaların yaralarımızı sarmaya vesile olmasını Cenab’ı Allah’tan diliyorum.”

On bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerifin müjdecisi olan Berat Kandilini idrak etmenin huzurunu yaşadıklarını dile getiren Başkan Usta, Gaziosmanpaşalıların ve tüm İslam aleminin kandilini kutladı.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta “Asrın en büyük afetini yaşadığımız bu dönemde her zamankinden daha fazla birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmalıyız. Çok şükür ki milletimiz, tarihin her döneminde olduğu gibi deprem felaketinin de hemen ardından birbirine kenetlenmiş ve yaraların sarılması için kaynaşmaya devam edecektir. Kahramanmaraş Onikişubat ilçesinde deprem zedelere yaşam merkezleri hazırlıyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar ve yakınlarına da sabırlar diliyorum. Berat Kandili kurtuluş, bağışlanma ve arınma gecesidir. Ramazan-ı Şerif’i müjdeleyen bu mübarek gece,  bizlere birliğimizi ve beraberliğimizi güçlendirme fırsatı veriyor. Bu nedenle yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruk noktasına ulaştığı Berat Kandilinin faziletini iyi kavramalı ve değerlendirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı gecenin ilçemize, milletimize ve İslam alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Berat Kandilimiz mübarek olsun” dedi.