Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Başkan Usta, 15 Temmuz Şehitlerini Gaziosmanpaşa Şehitliği’nde andık

Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden “15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit düşen kahramanlarımızı bir kez daha şükran ve minnetle anıyoruz.” dedi.

Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden

 Gaziosmanpaşa’da 15 Temmuz şehitlerini anma töreni düzenlendi

 

Gaziosmanpaşa Belediyesi, milletin vatanına sahip çıkarak destan yazdığı 15 Temmuz direnişinin 7.Yıl dönümünde şehit aileleri ve gazileri buluşturdu.

 

Gaziosmanpaşa Belediyesi, milletin vatanına sahip çıkarak destan yazdığı 15 Temmuz direnişinin 7’ci yıl dönümünde şehit aileleri ve gazileri buluşturdu. Programa katılan vatandaşlar 251 şehidin isminin yer aldığı 15 Temmuz Şehitliğinde dua etti.

 

Gaziosmanpaşa’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anma programı düzenlendi. Programa Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcısı , Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürü, Kültür Müdürü Nurettin Öztürk, Gaziosmanpaşa İlçe Müftüsü Paşa Bektaş, Gaziosmanpaşa AK Parti İlçe Başkan Vekili ve İletişim Başkanı Mekin Saldıran, Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Koral, Ali Çağrıcı,İstanbul Belediye Meclis Üyesi Zeynep Vurmaz Yiğit, İsmail Selalmaz, AK Parti Mevlana Teşkilatı,  15 Temmuz Gazisi Musa İlhan  ve 15 Temmuz şehit aileleri ile gaziler katıldı. 251 şehidin isimlerinin yazılı olduğu 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nda devam eden programda  dualar edildi.

 

Şehitlere rahmet dileyen Gaziosmanpaşa Kaymakamı  İskender Yönden “İstanbul 15 Temmuz hain darbe girişiminin en yoğun yaşandığı ama aynı zamanda milli iradenin, milletimizin göğsünü açıkça siper ettiği çok önemli noktalardan birisi. O anlamda ben hem İstanbul hem Gaziosmanpaşa’da bu önemli hain kalkışmaya karşı göğsünü siper eden tüm gazilerimizi, ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi rahmetle anıyorum.” Dedi.

 

“15 Temmuz bu millete yapılan ihanetlerin ortaya çıktığı gündür”

 

15 Temmuz’u unutturmayacaklarını ve unutturmak isteyenlere de izin vermeyeceklerini söyleyen Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Her şeyden önce 15 Temmuz’un 7.Seneyi devriyesi münasebetiyle tüm şehitlerimiz rahmetle yad ediyor, gazilerimize huzurlu yaşamlar diliyoruz. Bugün burada millet olarak bu günü tekrar anabiliyorsak, tekrar şükrediyoruz. Tabi ki 15 Temmuz unutmayacağımız unutamayacağımız, unutturmayacağımız anlamlı, önemli bir gün. Aynı zamanda unutturmak isteyenlere, bu işi bir senaryo, tiyatro olarak görenlere, 15 Temmuz ruhuna karşı direnenlere, 15 Temmuz’da verdiğimiz şehitleri hiçe sayanlara karşı da direnişimiz devam edecek. Onlara da unutturmayacağız. 15 Temmuz bizim tarihimizde yaşamadığımız, yaşamak istemediğimiz, millet adına da utanç duyduğumuz Türk ordusunu karalamaya çalışan, milleti yok etmeye çalışan önemli bir operasyonun sonucudur. 15 Temmuz aslında bu zamana kadar bu millete yapılan ihanetlerin ortaya çıktığı önemli bir gündür” dedi.

 

“Duyar duymaz sokağa çıktı”

 

15 Temmuz gecesi şehit olan Servet Asmaz’ın eşi Sema Asmaz, “Evde beraberdik. Haberlerde izledi. Duyar duymaz sokağa çıktı. Çıkar çıkmaz da zaten vurulmuş. Polislere yardım ederken karşı çıktılar diye vurulmuş” şeklinde konuştu.

 

“Kanların üzerine basarak geziyorduk”

 

Saraçhane’de o gece vurulan ve hastanede yaşadıklarını unutamadığını belirten 15 Temmuz gazisi İsmail Çimen, “Ben o gece İstanbul Büyükşehir Belediyesi Saraçhane’ye gittim. Önce Vatan’a gidiyorduk. Sonra Belediyede sıkıntı olduğunu duyduk oraya gittik. O gece ben Saraçhane’de vuruldum. O gece vurulduktan sonra hastanenin acil servisine gittik. Orayı hiç unutamıyorum. Orada yerler kandı. Kanların üzerine basarak geziyorduk. İnsanlar sağa sola koşuşturuyordu. Sürekli dua eden insanlar vardı. Vurulup da şehit olan insanlar, yaralı olan insanlar, o anı hiç unutamıyorum. 15 Temmuz’u gelecek nesillere çok güzel aktarmak lazım, unutturmamak lazım” ifadelerini kullandı. -