Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Bakan Soylu, Sarıgöl Mahallesi’nde İftar Etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi’nde Roman vatandaşlar ile birlikte iftar yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,

 İftar programına, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanı sıra İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İl Jandarma Komutanı Yusuf Kenan Topçu, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, şarkıcı Alişan ve çok sayıda Roman vatandaş katıldı. İftar programının yanı sıra Polis Armoni Orkestrası ve Alişan mini konser verdi.


“AZ UYUYORUZ, ÇOK ÇALIŞIYORUZ”

Program sonrası konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Burada bulunduğumuz için, sizlerle iftar yapmayı Cenab-ı Allah nasip ettiği için büyük bir mutluluk duyuyorum. Bu ülkede sizin yüzünüzü yere baktırmamak için, ülkemizi zengin, huzurlu ve özgür yapabilmek için gece gündüz çalışıyoruz. Demesinler ki bizim mahallemizden çıkan çocuklar, üzerindeki sorumluluğu beceremediler. Az uyuyoruz, çok çalışıyoruz. Allah’a niyaz ediyoruz diyoruz ki, Allah’ım bizim geldiğimiz yerleri, bize unutturma, bizim o insanlarla muhabbetimizi unutturma, bizi onlara mahçup etme ve onların yarınlarını, çocuklarının yarınlarını daha emin, daha güzel eyleyebilecek fırsatları bize nasip et” dedi.

“BİZ, HEP BİRLİKTE TÜRKİYE’YİZ”

Bakan Soylu sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemizde huzur her geçen gün daha fazla artmaktadır. Dünyanın da yaşadığı ufak tefek sıkıntılarla karşı karşıya kalabiliriz, bilmenizi istiyorum. Bizim ülkemizde geminin kaptanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. O, bizi, dünya başka fırtınalara tutulurken, emin bir şekilde kıyılara ulaştırabilecek bir kaptandır. Dün gece Diyarbakır’da, sokaklarda huzur içerisinde gezdik. Sahuru orada jandarmamızla, polisimizle yaptık. Bugün 1.162 tane komandomuzu terhis ettik. Onları kahraman arkadaşlarımızın yanına gönderdik. Onların yanından da şimdi buraya geldik. Biz, hep birlikte Türkiye’yiz. Hep beraber bir milletiz.”