Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Bağlarbaşı Caddesi, “Işıl Işıl” Bir Görünüme Kavuşuyor

Gaziosmanpaşa’nın en önemli alışveriş caddelerinden Bağlarbaşı Caddesi’nin aydınlatma sistemi, baştan aşağı yenileniyor. Cadde; yüksek ışıklandırma gücüne sahip, enerji tasarruflu ve dekoratif elektrik direkleriyle daha estetik bir görünüme kavuşuyor.

Gaziosmanpaşa’nın en önemli alışveriş

 Gaziosmanpaşa Bağlarbaşı Caddesi’ndeki mevcut elektrik direklerinin, eksik durumda olması ve arızalar oluşturmasından dolayı Gaziosmanpaşa Belediyesi, caddedeki tüm aydınlatma sistemini yenilemek için harekete geçti. Bu kapsamda 530 metre uzunluğundaki caddeye, “prestij cadde” konseptine uygun 35 adet dekoratif tip elektrik direği monte ediliyor. Yüksek ışıklandırma gücüyle caddeye daha da aydınlık katacak olan yeni elektrik direkleri aynı zamanda ayda ortalama 864 kWh enerji tasarrufu sağlayacak.

“ESTETİK ANLAMDA SOKAKLARIMIZA, CADDELERİMİZE, MAHALLELERİMİZE RENK KATIYORUZ”
Çalışmaları yerinde inceleyen Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Değişen, gelişen Gaziosmanpaşa’da sadece kentsel dönüşümle şehri geliştirmiyoruz aynı zamanda estetik anlamda sokaklarımıza, caddelerimize, mahallelerimize renk katıyoruz. Bağlarbaşı Caddesi, bizim ilçemizin en merkezi konumdaki caddesi aynı zamanda bir alışveriş caddesi. Bu caddeyi iyileştirdik ancak aydınlatma ile ilgili problem yaşanıyordu. Bu talepleri değerlendirip, burada dekoratif aydınlatma projesi yaptık. Özellikle de dekoratif aydınlatmanın caddeye farklı bir güzellik katacağını düşünüyoruz. İnşallah çalışma bittiği zaman buranın, ışıl ışıl, gece geç saatlere kadar hem alıveriş hem de insanların vakit geçireceği hoş bir cadde olmasını sağlayacağız” dedi.