Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Aşiret ve kanaat önderleri, Sabahattin Can’ın iftarında bir araya geldi

21 Aşiret lideri, 80 kanaat önderinin katılım sağladığı ve yüzlerce Siirt aşiretler üyesi, Sabahattin Can’ın düzenlediği iftarda bir araya geldi.

21 Aşiret lideri, 80

 Aşiretler ve kanaat önderlerinin katılım sağladığı iftar programı Gaziosmanpaşa Karayolları Tepe Camii taziye evi ve camii bahçesinde yapıldı. İftar davetine çok sayıda STK temsilcisi de katıldı. 


Program öncesi Kur’an tilaveti okunan iftar programı ezan okunmasıyla birlikte geleneksel Siirt kavurması, pilav ve diğer yiyecekler davetlilere ikram edildi. 


Siirt aşiret ve kanaat önderleri ile bunların mensuplarına iftar veren Sabahattin Can akifhaber mikrofonuna yaptığı konuşmada  “Depremlerin yaralarının sarılması ve yıkılan yerlerin yeniden inşası için gayret gösteren hükümetimize teşekkür ederim. Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle bu yıl ramazanı buruk yaşandık. Her yaştan insanımız seferber oldu. Teşkilatımızın her biriminde büyük bir gayret var. Hep birlikte kardeşlerimize ekmek olalım, su olalım. Çadır olalım, oyuncak olalım, şeker olalım. Bere olalım, kazak olalım. Bir olalım ama hep birlik olalım!  Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve yaralılara şifa dilerim. Bu gün geleneksel olarak yaptığımız iftarların birini daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Kültürümüzü , örf ve adetlerimizi hem yaşatacağız ve hem de birlik ve beraberliğimizi sürdüreceğiz.  İftar programımıza katılım sağlayan aşiretlerimize, kanaat önderlerimize, aşiret mensuplarımıza, iş dünyasının değerli mensuplarına, dost, arkadaş ve Gaziosmanpaşalı hemşerilerime katılımları için teşekkür ederim. Türkiye’nin huzura ve istikrara ihtiyacı var. ” dedi.