Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Algı, yalan ve iftira ile karne hediyesi haberi bombası patladı

Anne Nihal Güney, Sözcü gazetesinin yalan, algı ve iftira haberini reddetti.

Anne Nihal Güney, Sözcü

 İstanbul’un Şişli ilçesinde annesi kasaptan alışveriş yapan çocuğa mikrofon uzatan muhabir, “Annem karne hediyesi olarak et aldı” diye cevap aldı.

Bu anlar sosyal medyada ve CHP yandaşı Cumhuriyet ile Sözcü gazetelerinde, “Türkiye’nin yoksullaştığı” şeklinde lanse edildi. Gerçek, çocuğun annesi Nihal Güney’in ifadeleriyle ortaya çıtkı. Kasap Zafer Kadife ve babası Mehmet Kadife’den sonra çocuğun annesi Nihal Güney de fakir oldukları iddiasını yalanladı. Güney ailesi yaşananları A Haber’e anlattı.

İstanbul Şişli’de yer alan bir kasapta müşterilere mikrofon uzatan bir televizyon muhabiri annesi ile alışverişe gelen ilkokul öğrencisine de mikrofon uzattığında ilginç bir cevap aldı. Henüz okula yeni başladığı anlaşılan A.G isimli çocuk, annesinin kendisine karne hediyesi olarak et aldığını iddia etti.

Bu anlar haberde yayınlanınca özellikle sosyal medyada ve CHP yandaşı yayın kuruluşları Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerinde Türkiye’nin yoksullaştığı kara propagandasına malzeme yapıldı.

Olayın yaşandığı Kurtuluş’taki kasabın sahibi Zafer Kadife ve babası Mehmet Kadife olayın doğrusunu anlattı.
KASAP NE DEDİ?

Annenin uzun yıllardır müşterileri olduğunu belirten Kurtuluş’taki kasabın sahibi Zafer Kadife ise şunları aktardı:

“Aile kasap dükkanıma yakın bir evde oturur. Öyle muhtaç insanlar filan değiller. Evleri arabaları var. Baba büyük bir şirkette çalışıyor. Uzun zamandır benim müşterilerim. Yoksul oldukları ve o sebeple et yiyemedikleri bilgisi kesinlikle doğru değil. Her ay gelir tavuk et alırlar. Karnelerin verildiği gün de anne ile oğlu geldi. Bayan tavuk aldı. Daha sonra karne hediyesi olarak babasının tablet alacağını söyledi. Annesinin anlattığına göre çocuk hiç et yemezmiş. Ben de pirzola hediye ettim ki belki beğenir ve et yemeye başlar diye. Gerek sosyal medyada gerekse bazı gazetelerde olayın çarpıtılması bizi üzdü. Bütün gerçekler bunlardır.”

.