Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

AK Parti’de değişim 22 Mayıs MKYK toplantısıyla başlıyor

AK Parti’de temayül yoklamaları efsanesi yerine, milletin seçtikleri görevlere gelecek!

AK Parti'de temayül yoklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AK Parti MKYK’da değişim mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında önceki gün yapılan MKYK toplantısının ana gündem maddesi yerel seçimler oldu. Erdoğan toplantıda parti yönetiminde değişim sinyali vererek, “Kimse layüsel değil, büyük değişim kongrede olacak” dedi.

AYŞEGÜL KAHVECİOĞLU/ANKARA- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AK Parti MKYK toplantısı 31 Mart seçimlerinin ardından ilk kez önceki gün parti genel merkezinde yapıldı. Yaklaşık 3 saat süren toplantının açılışında Erdoğan yerel seçimlere yönelik önemli değerlendirmelerde bulundu. Edinilen bilgiye göre Erdoğan, “Biz yenile yenile bugünlere geldik; buralara yoktan geldik. O nedenle bundan sonrasında ne yapacağımızı da iyi biliyoruz. Bunu kendi usullerimize göre yapacağız” dedi.

AK Parti’nin Erdemliler Hareketi olarak yola çıktığını söyleyen Erdoğan, “Burası sıradan bir parti değil. Bu partinin her mensubu Erdemliler Hareketi’ni iyi anlamalıdır. Seçimin sonucu belli. 31 Mart’ta vatandaşımız bize çok güçlü bir mesaj vermiştir. Mesajı aldık. Bunu her yönüyle anlamak, dinlemek ve gereğini yapmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

MYK’DA SINIRLI DEĞİŞİM

Erdoğan, parti yönetiminde değişim sinyali vererek, “Kimse layüsel değil, büyük değişim kongrede olacak” dedi. Ancak Erdoğan’ın konuşmalarının satır aralarında verdiği mesajlar, kongre öncesi partinin A takımı olarak nitelendirilen MYK’da sınırlı bir değişik yapabileceği şeklinde yorumlandı. Erdoğan’ın öncelikle MYK’da sınırlı bir değişiklik yaparak olağan kongre sürecini başlatabileceği; ardından da kongrede büyük değişimi gerçekleştirebileceği değerlendiriliyor. Kongre sürecinin başlatılması için 22 Mayıs’ta yapılacak MKYK toplantısına işaret ediliyor.

AK Parti istemediği sonucu kendi hazırladı

AK Parti seçmeni neden küstü ve sandığa gitmedi.

AK Parti seçmenini farklı eğilimlere oy vermeye zorlayan ve sandığı protesto etmesine sebep olan nedenler!

Emekli çok değil; sadece bayram harçlığı istedi. Bakan Mehmet Şimşek’in  inadı tuttu.

2019’dan günümüze hayat pahalılığından yorulan seçmenler ucuzluk istedi. Tarım ve Ticaret bakanları bu sesi duymadı.

Seçmen; dağlar, taşlar, yaylalar ve ovalar boşken hayvancılık ve tarım  üretiminde yetersiz kalan Tarım Bakanlığı’nı da, piyasa etiketlerini günlük değil de saat başı değiştirilmesini durduramayan, çözüm bulamayan  Ticaret Bakanlığı’na da   kırmızı kart gösterdi. Her ilçeye açılacak Toprak Mahsulleri Ofisi tarımı teşvik edecek, boş arazilerin tarıma kazanılmasına, hayvancılık istenen düzeye gelmesine  vesile olacak ve şehir nüfusunun önemli kısmı  köylere taşınacak.

En fazla 2 yılda bitmesi gereken davaların 15- 20 yıl sürmesine çözüm getiremeyen Adalet bakanlarına seçmen kart gösterdi. Yargıda reform şart!

YÖK, başkanı 104 bin yurt dışı üniversite mezununa hukuksuz idari uygulama sonucu diploma denkliği vermedi. Hükümet sessiz ve çözümsüz.

Kendi kültürlerinin içerisine lüks hayat yaşayan hatta AK Parti’ye de oy vermeyen yüksek katlı sitelerden rahatsız oldu. Yüksek katlı ve modern pahalı siteler hangi mahalleye geldiyse AK Parti oyları orada düştü.

Aynı mahallede binlerce oyu olanlar liste dışı kalırken, seçici kurullarca atanan adaylar geleneği bu seçimde de sürdü.

Partili üyelerin ön seçimi ile daha adil demokratik seçim sistemi yerine, AK Parti de hiç kimsenin inancının kalmadığı 1946 İnönü geleneği temayül yoklaması ( açık oy, gizli sayım ve oylamaya katılmayan ismin aday olarak açıklanması) efsanesiyle atanan aynı yüzlerden bıkıldı.

Seçmeni sandığa getiremeyen aday profilleri bu seçimde daha öne çıktı.

Seçmenler, komşusu açken tok yatan siyasetçilerden bıktı.

Marmarayların, Metroların, Hava Limanlarının, Bölünmüş Yolların, Şehir Hastanelerinin, Millet Bahçelerinin, yenilenen Devlet Binalarının ve Okulların bile AK Parti seçmenini sandığa götüremediğini AK Parti yetkilileri görmeli ve hesabını yapmalı!

Ülke için, şehirler için, ilçe ve beldeler için çok eser ve hizmet yapmak bile kırılan gönülleri düzeltemedi  ve seçim kazandırmadı.

AK Parti yetkilileri:  Mayıs 2023’te gösterilmeyen kırmızı kartın gecikmiş olarak 31 Mart yerel seçimlerinde çıktığını unutmamalı! Hesabını da tedbirini de buna göre acilen almalı!