Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Ahmet Nur Çebi ile 2. Süleyman Seba dönemi devam ediyor

Beşiktaş Kulüp Başkanı Ahmet Nur Çebi “ Beşiktaş iyi yolda! Gelecek kuşaklara borçlu Beşiktaş bırakmayacağız.” Dedi.

Beşiktaş Kulüp Başkanı Ahmet

 Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi: Tüzük yenilenmezse tüm amatör şubelerin faaliyetleri durdurulur 

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, üyelere tarihi bir uyarıda bulundu. Beşiktaş tüzüğünü değiştiriyor.

Beşiktaş Kulübü’nde, yeni Spor Yasası hükümlerini kapsayan maddelerin oylanacağı tüzük tadil kongresi bugün şu sıralarda oylanıyor.

 

Başkan Ahmet Nur Çebi, tüzük değişikliğinin kulüp için hayati önem taşıdığını belirterek, “Oylamaya sunacağımız maddelerin yüzde 80-90’ı yeni Spor Yasası’nın tüzüğümüze işlememizi emrettiği hükümler. Bunun tartışılacak hiçbir tarafı yok. Bu noktada bize düşen; tüzüğün Spor Yasası doğrultusunda değiştirilmesi, aksi halde basketbol, voleybol, ne kadar amatör faaliyet varsa hepsi durur. Beşiktaş Kulübü üyelerinin gelip bu kongreye katılmasını ve olumlu oy vermesini önemsiyorum. Şu anda benim için birinci öncelik bu” dedi.

BU TAKIM ŞAMPİYON OLACAK

 

Çebi, Beşiktaş Dergisi’nin eylül sayında yer alan yazısında da, “Transfer ettiğimiz futbolcuların ne kadar kıymetli olduklarına yarışacağımız tüm kulvarlarda Beşiktaşlılar şahit olacaklardır. İnanıyoruz ki bu takım şampiyonluğu göğüsleyecektir” dedi

Tüzük Tadili ile İlgili Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Kulübümüzün Tüzük Tadili ile İlgili Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, BJK Akatlar Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi.

Tüzük Tadili ile İlgili Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nın açılışını Başkanımız Ahmet Nur Çebi yaptı.Başkanımız Ahmet Nur Çebi, açılış konuşmasında şunları söyledi:“Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bugün oylayacağımız maddeler, milletimizin oylarıyla seçtiği meclisten çıkan yasanın tüzüğümüze uygulanması mecburiyetinden ibarettir. Bu maddelerin onaylanmasını rica ediyorum. Bu maddelerin geçmemesi halinde Kulübümüzün faaliyetlerinin yasa gereği durmak zorunda kalacağını, amatör faaliyetlerimizin sekteye uğrayacağı belki de sahaya çıkamama tehikesi yaşayacağımızı bilmenizi istiyorum. Beşiktaş için daha modern bir tüzüğü hep beraber çalışarak yapacağımızı sizlere bildirmek istiyorum.”Açılışın ardından Kongre Divan Başkanlık seçimi yapıldı ve Ahmet Akpınar başkan seçildi.Başkanlık seçimi sonrası saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.Başkanımız Ahmet Nur Çebi, “Denetim Kurulu, denetleme yapacağı evrakları kulüp başkanının onayıyla inceleyebilir” şeklindeki ifadenin tüzüğümüzden çıkarılması için önerge sundu. Önerge oy birliğiyle kabul edildi.Ardından gündemin “Beşiktaş Jimnastik Kulübü Tüzüğünde 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu kapsamında yapılması düşünülen değişikliklerin görüşülmesi ve karara bağlanması” maddesine geçildi. Bu doğrultuda değişikliği önerilen maddeler, sırasıyla okundu ve Kongre Üyelerimiz tarafından kabul edildi.Başkanımız Ahmet Nur Çebi, oylamaların ardından Kongre Üyelerimize hitaben yaptığı teşekkür konuşmasında şunları ifade etti.“Beşiktaş’ı gönülden sevenlerin emek verip bu saate kadar burada bulunmalarını takdirle karşılıyorum. Toplantımızı selametle tamamlamamızı sağlayan üyelerimizi teşekkürlerimi sunuyorum. Bu toplantıdan bir sonraki tüzük tadil toplantımız için önemli malzemeler çıktı. Yapılan önerileri dikkatle değerlendireceğiz. Tüzüğü biz getirdik ve kabul edildi. Bu güvene layık olmak için çalışacağız.”