Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Adan ailesinin acı günü

TBMM Başkanvekili Celal Adan’ın abisi Hacı İsmet Adan Hakk’a yürüdü.

TBMM Başkanvekili Celal Adan'ın

 Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin UstaTBMM Başkanvekilimiz Sayın

Beyefendi’nin ahirete irtihal eden değerli ağabeyi Hacı İsmet Adan’a Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı âli olsun inşallah.
İzmir Milletvekili Tamer

Osmanağaoğlu

“TBMM Başkanvekilimiz Sayın @celal_adan kıymetli ağabeyi Hacı İsmet ADAN vefat etmiştir. Merhumun Cenazesi 23 Haziran Cuma (Bugün) ikindi namazına müteakip Eyüp Sultan Camii’nden kaldırılacaktır. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.”

Celal Adan Kimdir Nereli Biyografisi
Mhp’li Siyasetci Celal Adan 10.09.1951 senesinde Doğu Anadolu bölgemizin illerinden biri olan Ağrı ilimizde dünyaya gözlerini açmıştır.Ağrılı olan siyasetçi eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde tamamlamıştır.Okul okurken Ülkücü olmaya başlamış olan isim 1981’de MHP davası için yargılanmış ardından ise dava zaman aşımı nedeniyle düşmüştür.

İlk olarak Dyp ile beraber siyasette yer alan isim ilk olarak Tansu Çiller’in Dyp’nin Genel Başkanı olmasının ardından Dyp’nin İstanbul İl Başkanı seçilmiştir.Tansu Çiller’den sonra Mehmet Ağar’ın partiye gelmesinle beraber partideki görevine devam etti.Dyp ismini ardından Dp yaptı ve siyasi yaşamını bu isimle beraber sürdürdü.Yapılan seçimler neticesinde Dp partisi baraj altı kalarak meclise giremeyen parti oldu.

1999 senesinde ilk olarak Milletvekili seçilerek meclise girmeyi başarmış olan Celal Adan ilk olarak Dyp’den Milletvekili olmuş ardından ise sırasıyla ilk olarak 24. Dönemde ardından ise 25. Dönemde Mhp’den Milletvekili seçilmiştir.Türkiye ile İtalya arasındaki Dostluk grubunda yer alan siyasetçi 2015’de yapılmış olan Olağan Genel Kurulu sonucunda Yönetime girmiş ve yönetim kurulu üyeliğine seçilen isim olmuştur.

İyi derecede yabancı dillerden bazılarına hakim olan siyasetçi İngilizce ile Fransızca bilmektedir.Evli olan siyasetçinin 2 tane çocuğu bulunmaktadır.