Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Neziha Övünç, dünyada aç insanlar varken

Neziha Övünç “Çamurun, bombaların ve zulmün içinde bebeklerin olması beni rahatsız ediyor.”

Neziha Övünç "Çamurun, bombaların
İstanbul Neziha Övünç) Dünya’nın bir kısmında aç insanlar varken!
Dünya’nın başka bir yerinde fazlasıyla tok insanlar olması beni rahatsız ediyor.
Cicili ve konforlu yataklarda uyuyan bebekler varken! Çamurun, bombaların altında yatan ve zulmün içinde kalan bebeklerin olması beni rahatsız ediyor.
Tüm imkanlara sahip okullarda okuyan ve ailesi tarafından dünyanın merkezine koyularak şımarık ve saygısız yetiştirilen çocuklar varken, başka bir yerde hala köle çocukların olması beni rahatsız ediyor.
Üç gün evlilikten sonra incir çekirdeğini doldurmayacak bahanelerden boşanan çiftlerin olduğu yerde, sırf çocukları için yıllarca birbirine sabreden çiftlerin olması; sekiz saat mesai yapıp gün boyu hiç bir iş yapmadan maaş alan insanlar varken 12-17 saat ağır işlerde çalışıp hakkını alamayan insanların olması; hayat boyu hiç bir gayret sarf etmeyen insanların olduğu yerde, tırnaklarıyla kazıyarak bir yere gelen insanların olması; hayvanlar için bir çok fedakarlık yapan insanların olduğu yerde, hayvanlara zulüm eden insanların olması; annesini babasını baş tacı yapıp çoluğu çocuğunu gözeten ebeveynlerin olduğu bir yerde, annesini babasını sokağa atan çoluğu çocuğu eşine eziyet eden sahip çıkmayan insanların olması ve bu adaletsizlikler beni fazlasıyla rahatsız ediyor…